Externý newsletter finančnej správy 21/2015, dvojtýždenník

View this email in your browser

 

Verejné prednášky o virtuálnej registračnej pokladnici

 

Všetci podnikatelia, ktorí musia používať elektronickú registračnú pokladnicu (ERP), môžu od 1. januára 2016 využiť jej bezplatnú alternatívu – virtuálnu registračnú pokladnicu (VRP). S cieľom oboznámiť ich s výhodami tejto služby pripravila finančná správy od 20. do 29. októbra sériu verejných prednášok v priestoroch daňových úradov vo všetkých krajských mestách.

 

 

 

Takmer 3 000 nových otázok a odpovedí

 

Medzi často kladenými otázkami (FAQ) pribudlo takmer 3 000 nových otázok a odpovedí zoradených štruktúrovane podľa daní a podľa jednotlivých oblastí. FAQ sme rozšírili aj o oblasť účtovníctva, v ktorom sú príklady zaúčtovania niektorých konkrétnych prípadov.

 

 

 

Dane pri dovoze nového auta

 

Kupujete si zo zahraničia auto, ktoré nemá viac ako 6 000 km a viac ako 6 mesiacov? Ak áno pozor – potrebujete osobný účet daňovníka (OUD), aby ste mohli zaplatiť dane. A to do siedmich dní od kúpy auta. Mnohí občania o tejto povinnosti nevedia a zbytočne sa vystavujú riziku sankcií. 

 

 

 

Infoservis

 

Informáciu k zápočtu daňovej licencie v zdaňovacom období, ktoré končí v priebehu roka 2015 a posledný deň lehoty na podanie daňového priznania uplynie do 31.12.2015 nájdete TU.

Kontakty na úrady v členských štátoch Európskej Únie, ktoré sú oprávnené na vybavovanie žiadostí o vrátenie DPH nájdete TU.

 

 

Čo mám vedieť pre návštevou pálenice?

 

V trenčianskom regióne sa nachádza 62 pestovateľských páleníc, ktorých služby využívajú pestovatelia ovocia. Za posledné výrobné obdobie, teda v období 01.07.2014 do 30.06.2015 bolo v trenčianskych páleniciach vyrobených viac ako 520 000 litrov čistého alkoholu, za čo bolo zaplatených a odvedených do štátneho rozpočtu viac ako 2,8 mil. eur príslušnej spotrebnej dane so zníženou sadzbou. 

 

 

 

Kufor plný cigariet na košickom letisku

 

Občan Azerbajdžanu sa cez košické letisko pokúsil prepašovať takmer 15 000 kusov cigariet. 

 

 

 

Call centrum

048/4317 222

 

Ak máte otázky týkajúce sa daní, cla alebo technickej podpory, ale aj v prípade, že Vám ešte pošta nedoručila potvrdenia alebo iné dokumenty z daňových úradov, môžete volať v pracovné dni v čase 8,00 - 16,00 hod. 

 

 

Vydáva Finančné riaditeľstvo SR, oddelenie komunikačné 
adresa redakcie:  Mierová 23, 815 11 Bratislava 

email: casopis@financnasprava.sk