Externý newsletter finančnej správy 20/2016, dvojtýždenník

 

View this email in your browser

 

Deň colníkov 2016

 

 

 

 

Koniec výnosnému biznisu

 

Viac ako 31 000 litrov pravdepodobne nelegálnej nafty, stovky kíl nelegálneho tabaku a päť miliónov nelegálnych cigariet. Tieto „poklady“ ukrývali sklady na okraji Bratislavy.

 

 

 

V spaľovni skončili milióny kontrolných známok na lieh a tabakové výrobky

 

Vyše 2,7 miliónov kusov kontrolných známok na lieh a tabakové výrobky skončilo v spaľovni.Väčšinou išlo o kontrolné známky, ktoré firmy zo žilinského kraja nepoužili na označenie spotrebiteľských balení liehu a zákonná lehota na ich zužitkovanie už uplynula v dôsledku zmeny zákona.  Ďalšie boli poškodené alebo im skončila doba expirácie.   

 

 

 

Infoservis

 

 

Na našom portáli v časti Infoservis bola zverejnená informácia k povinnostiam účtovnej jednotky v súvislosti s likvidáciou. Nájdete ju TU.

Zverejnili sme aj informáciu 
k postupu servisnej organizácie pri zaznamenávaní údajov do fiskálnej pamäte s inými znakmi ako sú znaky slovenskej abecedy. Nájdete ju TU.

Taktiež bol doplnený prehľad činností zatriedených podľa štatistickej klasifikácie produktov podľa činností (CPA). Nájdete ho TU.

 

 

Akcia Zajíc

 

Minulý týždeň bolo na Záhorí rušno. Colníci Kriminálneho úradu finančnej správy (KUFS) zastavovali muža podozrivého z obchodovania s drogami.

 

 

 

Sledujte nás aj na instagrame!

 

Informácie verejnosti prinášame nielen prostredníctvom tlačových správ či externých newslettrov. Mnohé novinky sa dozviete aj z nášho facebooku - daňové či colné novinky alebo legislatívne zmeny. 
Informácie však prináša aj obrazový materiál, preto ak chcete vidieť, ako to vyzerá zákulisie našej správy, sledujte nás aj na instagrame :)

 

 

 

Máte otázky?

Na Call centre Vám radi poradíme

048/4317 222

 

Ak máte otázky týkajúce sa daní, cla alebo technickej podpory, ale aj v prípade, že Vám ešte pošta nedoručila potvrdenia alebo iné dokumenty z daňových úradov, môžete volať v pracovné dni v čase 8,00 - 16,00 hod. 

 

 

Vydáva Finančné riaditeľstvo SR, oddelenie komunikačné 
adresa redakcie:  Mierová 23, 815 11 Bratislava 

email: casopis@financnasprava.sk