Externý newsletter finančnej správy 23/2016, dvojtýždenník

View this email in your browser

 

HLASUJTE ZA NÁŠ PROJEKT A VYHRAJTE 

 

 

Pomôžte nám v súťaži medzinárodného kongresu ITAPA 2016, na ktorom sa uchádzame o cenu Rádia Slovensko. Prihlásili sme projekt "Informačný systém kontrolných známok + aplikácia Superkolky." Aj vďaka tomuto systému viete overiť každú jednu fľašu alkoholu, či krabičku cigariet a podvodníci tak majú výrazne zhoršené podmienky na výrobu, či distribúciu škodlivých tovarov. Česká metanolová kauza tak u nás neprichádza do úvahy. Tento projekt je hneď prvý a hlasovať je možné do piatku 4.novembra. 

 

 

Navyše, ak uverejnite v komentári na našom Facebooku snímku obrazovky po odhlasovaní, môžete od nás získať malé darčeky.  7. novembra vyžrebujeme šiestich z vás.

 

 

 

Colnícke call centrum vybavuje tisícky otázok

 

Tisícky otázok mesačne riešia colníci na novovybudovanom colnom call centre finančnej správy. Hoci je len štyri mesiace od jeho spustenia, stalo sa neoddeliteľnou časťou pomoci podnikateľom aj občanom. K dispozícií sú 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

 

 

 

Nelegálne cigarety namiesto batožiny

 

Zásobu cigariet na cca 8 rokov zadržali colníci v batožine Moldavčana. Hrozí mu trest 1 až 5 rokov.  

 

 

 

Zhabané cigarety skončili v spaľovni

 

Colníci z Košíc likvidovali zhabané cigarety. Úlohou finančnej správy totiž nie je len vyberať dane a clo ale aj chrániť zdravie občanov.

 

 

 

Infoservis

 

 

Na našom portáli v časti Infoservis boli zverejnená nasledovná informácia:

Informácia o uplatňovaní daňových výdavkov pri majetku obstaraného formou finančného prenájmu

 

Sledujte nás aj na Instagrame!

 

Informácie verejnosti prinášame nielen prostredníctvom tlačových správ či externých newslettrov. Mnohé novinky sa dozviete aj z nášho facebooku - daňové či colné novinky alebo legislatívne zmeny. 
Informácie však prináša aj obrazový materiál, preto ak chcete vidieť, ako to vyzerá zákulisie našej správy, sledujte nás aj na instagrame :)

 

 

 

Máte otázky?

Na Call centre Vám radi poradíme

048/4317 222

 

Ak máte otázky týkajúce sa daní, cla alebo technickej podpory, ale aj v prípade, že Vám ešte pošta nedoručila potvrdenia alebo iné dokumenty z daňových úradov, môžete volať v pracovné dni v čase 8,00 - 16,00 hod. 

 

 

Vydáva Finančné riaditeľstvo SR, oddelenie komunikačné 
adresa redakcie:  Mierová 23, 815 11 Bratislava 

email: casopis@financnasprava.sk