Externý newsletter finančnej správy 17/2019

Pozrite si tento email v prehliadači

Nové podmienky pre pokuty za eKasu

eKasa sa spúšťa 1. júla 2019. Tento termín zostáva zachovaný aj po schválení novely zákona o elektronickej registračnej pokladnici, ktorú v stredu prijali poslanci NR SR. Parlament upravil iba podmienky pre oblasť kontroly s tým, že pokuty za nezavedenie eKasy po 1. júli 2019 sa nebudú podnikateľom ukladať do konca tohto kalendárneho roka, respektíve uložené pokuty sa zrušia, ak podnikateľ do účinnosti schválenej novely požiadal o pridelenie kódu pokladnice eKasa klient.

 

Viac info

Rozšírené hodiny call centra


Od pondelka, 24. júna, rozširujeme prevádzkové hodiny call centra. Voľba č.4 - informácie o eKase – bude dostupná až do 4.júla (vrátane víkendu) vždy v čase od 6:00 do 22:00. Finančná správa chce takto ešte viac uľahčiť prechod na projekt eKasa a poskytnúť podnikateľom odborné informácie.


 

 

Počet pokladníc v systéme eKasa neustále narastá

V súčasnosti eviduje finančná správa vyše 198 000 pokladníc aktívnych v systéme eKasa (registrátor pridelil kód eKasa). Je to 83% zo všetkých v súčasnosti používaných pokladníc (240 000). Do konca tohto mesiaca je pripravená vybaviť všetky žiadosti o registráciu. Systém eKasa je pre nových podnikateľov povinný od 1. apríla. Cieľom projektu je zabezpečiť rozšírenie priameho elektronického prepojenia registračných pokladníc s finančnou správou, ako aj zefektívniť boj proti daňovým únikom.

 

 

Čas na podanie odloženého daňového priznania pre daň z príjmu
 

Fyzické a právnické osoby, ktoré si odložili podanie daňového priznania k dani z príjmu na jún, majú posledné dni na podanie daňového priznania a zaplatenie dane. Termín pre podanie odloženého daňového priznania pre fyzické a právnické osoby, ktoré nemali príjmy zo zahraničia, je 1.júl. Finančná správa očakáva približne 190 000 daňových priznaní. Rozšírené budú úradné hodiny na daňových úradoch a call centre finančnej správy.  

 

Viac info

 

 

Videonávod na aktiváciu eKasy

 

Aktivácia novej eKasy je jednoduchá a rýchla. Naša Taxana vám ukáže, ako to zvládnete v priebehu pár minút krok za krokom.

 

 

 

INFOSERVIS

 

Na našom portáli v časti Aktuálne: Dane a clá sme zverejnili nasledovné materiály:

 

Stiahnutie identifikačných a autentifikačných údajov pri ORP - rola „Administrátor/Technik“

Stiahnutie identifikačných a autentifikačných údajov pri ORP - rola „Administrátor“

Postup pre zneplatnenie autentifikačných údajov
 

 

 

Máte otázky? Obráťte sa na naše call centrum: 048/4317 222, dostupné v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00 hod.**Každý utorok pre eKasu (voľba č.4) do 17:00 

 

 


Ak máte akékoľvek pripomienky alebo nápady, pošlite nám ich: 

 

 

 

Copyright © 2019 Finančné riaditeľstvo SR, Všetky práva vyhradené