Preskočiť na hlavný obsah

Sme najlepší v Európe

BRATISLAVA – 19. 11. 2015: Európska federácia asociácia internej komunikácie ocenila slovenskú finančnú správu najvyššou cenou - FEIEA Grand Prix. V kategórii najlepšia komunikácia organizačnej zmeny sme s projektom taktickej internej komunikácie o novom informačnom systéme ISFS – SD získali prvé miesto a uspeli v konkurencii veľkých súkromných firiem z celej Európy. Cenu prevzal prezident finančnej správy v Palazzo Altieri v Ríme.

V období prípravy na spustenie nového informačného systému ISFS – SD, ktorý významne transformoval prácu zamestnancov finančnej správy, venovalo vedenie finančnej správy zvýšenú pozornosť práve internej komunikácii nastávajúcej zmeny. Prepracovaná a cielená stratégia internej komunikácie zohrala kľúčovú úlohu v projekte ISFS – SD a bola predpokladom pre prijatie nového IS zo strany zamestnancov.

Finančná správa zvíťazila v národnom kole súťaže AICO Grand Prix. Ide o súťaž o najlepšie projekty v oblasti internej komunikácie, ktorá sa koná pod záštitou Európskej federácie asociácií internej komunikácie (FEIEA). Najlepšie projekty postupujú do európskeho finále FEIEA Grand Prix. Hodnotenie projektov sa sústreďuje na 3 hlavné oblasti: novátorstvo, kreativita a efektivita. Finančná správa získala 1. miesto v kategórii Taktická interná komunikácia a postúpila tak do európskeho kola súťaže.

Vyhlásenie výsledkov európskeho kola súťaže sa konalo dňa 16.11. 2015 v Palazzo Altieri v Ríme a cenu za 1. miesto v kategórii Komunikácia zmeny v organizácii prevzal prezident finančnej správy Ing. František Imrecze. Inovatívny projekt internej komunikácie ISFS – SD tak uspel v konkurencii veľkých súkromných spoločností. Vedenie finančnej správy považuje strategickú internú komunikáciu za kľúčovú zložku akéhokoľvek úspešného projektu v organizácii.