Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 10

Ďalšie novinky a aktuality

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 noviniek a aktualít, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Novinky a aktuality sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam noviniek a aktualít je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 noviniek. Celú novinku si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie novinky a aktuality môžete nájsť v Archíve noviniek a aktualít.

Predavači zastrašovali kupujúcich   (08. 07. 2013)

Nevydávanie bločkov, zastrašovanie a nátlak na občanov. Takéto skutočnosti zistili kontrolóri finančnej správy počas kontrol „predvádzacích akcií“. Kontroly sa uskutočnili na základe anonymných podnetov od občanov.

Kabelka z pytóna skončila v rukách colníkov   (07. 07. 2013)

Colníci zaistili dámsku kabelku z kože pytóna mriežkovaného, zaslanú poštovou zásielkou z USA fyzickej osobe na Slovensku.

Dovážame desiatky ton ovocia a zeleniny   (04. 07. 2013)

Mrkva z Ukrajiny či reďkovky zo Srbska. To sú len niektoré príklady bežných potravín, ktoré dovážajú obchodníci z krajín mimo EÚ. Len za prvý polrok tohto roka bolo na pultoch slovenských obchodov viac ako 200 ton takejto zeleniny a ovocia.

Zmena územnej pôsobnosti Colného úradu Košice   (03. 07. 2013)

Na základe legislatívnej zmeny sa od júla zmenila územná pôsobnosť colných úradov.

Autobatérie ohrozujú životné prostredie   (03. 07. 2013)

Colníci spolu s políciou zadržali kamión, ktorý prevážal použité autobatérie. 23 ton autobatérií smerovalo z Rakúska do Litvy cez Slovensko.

Daňový bonus je od augusta vyšší   (02. 07. 2013)

Od 1. júla 2013 sa výška mesačného daňového bonusu mení zo sumy 21,03 eura na sumu 21,41 eura. Zvýšená suma mesačného daňového bonusu sa prvýkrát vyplatí za mesiac júl 2013 v augustovej mzde. Výška daňového bonusu sa odvíja od výšky životného minima.