Preskočiť na hlavný obsah

Ďalšie novinky a aktuality

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 noviniek a aktualít, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Novinky a aktuality sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam noviniek a aktualít je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 noviniek. Celú novinku si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie novinky a aktuality môžete nájsť v Archíve noviniek a aktualít.

Predaj výrobkov a poskytovanie služieb na trhových miestach   (10. 06. 2014)

Predávate výrobky alebo poskytujete služby na trhových miestach? Máme pre vás dôležité informácie o podmienkach, ktoré prináša novela zákona.

V trnavskom kraji zabúdajú obce na svoju povinnosť   (06. 06. 2014)

Od 1. januára 2014 platí pre obce nová povinnosť a to nahlasovať finančnej správe trhovníkov, ktorý chodia predávať oblečenie, obuv či iné tovary. V trnavskom kraji si väčšina obcí túto povinnosť stále neplní. Počas kontrol v uplynulých dňoch trnavskí colníci zistili, že takmer 60% obcí si svoju povinnosť nesplnilo.

Pozor na suveníry z dovoleniek   (05. 06. 2014)

Radi by ste si zo svojich zahraničných ciest priniesli krásny suvenír? Dajte si pozor - obchod s ohrozenými druhmi živočíchov, rastlín a výrobkov z nich je medzinárodne kontrolovaný. Môže sa teda stať, že si kúpite kabelku z hadej kože, no domov si ju neprinesiete.

Znefunkčnenie telefónnej linky   (05. 06. 2014)

Colný úrad Prešov oznamuje podnikateľskej verejnosti, že z dôvodu nasadenia novej technológie na svojej telefónnej ústredni došlo zo strany externého dodávateľa k znefunkčneniu telefónneho spojenia spôsobom 051/7357 XXX (príslušná klapka). Tento stav pretrváva už od 02.06.2014 a jeho ukončenie nie je známe. Na prechodné obdobie môže podnikateľská verejnosť využiť inú alternatívu telefónneho spojenia.

Posledné dni na odložené daňové priznanie   (04. 06. 2014)

Viac ako 100 000 občanov a firiem si odložilo podanie daňového priznania na jún tohto roka. Posledný deň na podanie je pre nich o necelé štyri týždne. Do 30. júna 2014 je potrebné nielen podať daňové priznanie, ale daň aj zaplatiť.

Buďte opatrní pri poskytovaní identifikačných údajov   (03. 06. 2014)

Opäť úradujú falošní pracovníci finančnej správy. Tentoraz sa zamerali na získavanie prihlasovacích údajov k elektronickej komunikácii. Daňovníkom odporúčame svoje identifikačné údaje nikomu neposkytovať.

Daňová kobra – prípad „Synovec“   (02. 06. 2014)

Daňová kobra odhalila podvody s minerálnym olejom. V tomto prípade je škoda vyčíslená na 9,5 mil. eur. Nakoľko bola spôsobená škoda vo veľkom rozsahu, hrozí vinníkom v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.

Obnovená prevádzka na colných priechodoch v Chorvátsku   (02. 06. 2014)

Finančná správa informuje  verejnoť  o obnovení prevádzky na colných priechodoch v Chorvátsku

Prevážali troch maloletých z Afriky   (02. 06. 2014)

Počas nočnej služby zo soboty na nedeľu zastavili bratislavskí colníci auto s nemeckým EČV. Dvaja vodiči tvrdili, že nič neprevážajú, no colníci našli pri kontrole tri maloleté osoby z Gambie (Afrika). Prípad už rieši cudzinecká polícia.