Preskočiť na hlavný obsah

Ďalšie novinky a aktuality

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 noviniek a aktualít, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Novinky a aktuality sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam noviniek a aktualít je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 noviniek. Celú novinku si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie novinky a aktuality môžete nájsť v Archíve noviniek a aktualít.

Zmeny v oblasti DPH   (03. 07. 2014)

Novinky v zákone o dani z pridanej hodnoty (DPH), ktoré vstúpia do platnosti od 1.januára 2015, prinesú zmeny poskytovateľom niektorých elektronických služieb. Daň zaplatia štátu, v ktorom zákazníci nimi poskytovanú službu spotrebujú. Aby sa pre platenie DPH nemuseli registrovať vo viacerých štátoch, môžu využiť systém MOSS – Mini One Stop Shop.

Nitrianski colníci odhalili nezákonný dovoz tovaru   (03. 07. 2014)

Nitrianski colníci odhalili nezákonný dovoz tovaru z Číny.

Aplikácia režimu TIR na území Ruskej federácie   (03. 07. 2014)

Federálna colná služba Ruskej federácie (FCS RF) oficiálne oznámila dňa 30.6. 2014, že predlžuje platnosť záručnej zmluvy medzi ruským národným záručným združením ASMAP a FCS RF do 30.11. 2014.

Informácia pre tvorcov ekonomických SW - zmena názvu súboru generovaného CSV zoznamu daňových subjektov registrovaných pre DPH   (03. 07. 2014)

Oznamujeme, že od 8.7.2014 dochádza k zmene názvu súboru a adresy linky generovaného CSV zoznamu daňových subjektov registrovaných pre DPH zverejňovaného na portáli finančnej správy (http://edane.drsr.sk/report/zoznam_platitelov.zip) nasledovne:

Nelegálne cigarety – škoda za takmer 13 miliónov eur   (02. 07. 2014)

Takmer 100 miliónov cigariet a škoda na spotrebnej dani 9,1 milióna eur a skrátenie DPH vo výške 2,7 milióna eur. Také sú základné parametre podvodu, ktorý odhalil Kriminálny úrad finančnej správy (KUFS) v spolupráci s Úradom špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry SR. Vyšetrovateľ už obvinil niekoľko osôb.

Nitrianskym colníkom pomáhal aj mobilný skener   (02. 07. 2014)

Nitrianski colníci v spolupráci s novozámockými policajtmi kontrolovali počas uplynulého týždňa motorové vozidlá v okrese Komárno. Cieľom colníkov bolo odhalenie nelegálnej prepravy tovaru podliehajúceho spotrebným daniam, najmä nafty, kontrola nadobúdacích dokladov k prepravovanému tovaru, zamedzenie nelegálnej cezhraničnej prepravy odpadov a taktiež kontrola tzv. fejkového tovaru. Policajti sa zamerali najmä na kontrolu technického stavu vozidiel a na kontrolu prítomnosti alkoholu či iných návykových látok v organizme vodičov.

Colníci kontrolovali predajcov na jarmokoch   (01. 07. 2014)

Púchovskí colníci kontrolovali predajcov na jarmokoch a trhoch v regióne. Z 8 kontrolných nákupov bolo až pri 7 skonštatované porušenie predpisov. Na mieste uložili pokuty v celkovej výške 1 620  eur.

Nelegálne pokladnice v hypermarkete   (01. 07. 2014)

Kontrolóri finančnej správy z daňového úradu Bratislava preverovali elektronické registračné pokladnice v hypermarkete. Počas kontroly našli dve nelegálne pokladnice a uložili sankcie vo výške 2 000 eur.