Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W1

120 kíl neoznačeného tabaku v kufri auta

BRATISLAVA/PRIEVIDZA, 12.04.2019: Kriminalisti z Kriminálneho úradu finančnej správy počas akcie v Prievidzi zaistili takmer 120 kilogramov tabaku, ktorý nebol označený kontrolnou známkou. Bez povolenia ho mal predávať muž z Prievidze klientele pochádzajúcej prevažne zo západného Slovenska.

Kriminalisti finančnej správy mali podozrenie na dlhodobejší predaj neoznačených tabakových výrobkov jedným mužom z Prievidze. Informácie preto preverovali a prehľadali mužovi motorové vozidlo. Pri prehliadke vozidla našli a zaistili celkovo 119,2 kg tabaku. Ten bol uložený v batožinovom priestore vozidla v 10 jutových vreciach modrej a žltej farby.

Podľa predbežných zistení dovážal muž podozrivý tabak na územie Slovenskej republiky z Poľska a následne ho mal prebaľovať do neoznačených spotrebiteľských balení tabaku o hmotnosti 150g. Takto prebalený ho mal ponúkať na predaj klientele pochádzajúcej prevažne zo západného Slovenska.

Privolaní colníci z Colného úradu Trenčín tabak odovzdali na expertízu do colného laboratória. Ak sa potvrdí, že išlo o tabak vhodný na fajčenie, finančný únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov by predstavoval viac ako 9 100 eur. V prípade dokázania viny by potom podozrivej osobe hrozilo odňatie slobody na 3 až 8 rokov (v zmysle § 276 ods.1., 2 Trestného zákona – skrátenie dane a poistného).

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 199 kB; nové okno]

Informácia: K tlačovej správe prislúcha tiež fotogaléria

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(12. 04. 2019)

Archív noviniek