Preskočiť na hlavný obsah
Server W5

Prijali sme už vyše 633 tisíc daňových priznaní

BRATISLAVA – 31.03.2021: Dnes je posledný deň na podanie daňového priznania k dani z príjmu za minulý rok. Túto povinnosť si zatiaľ splnilo 633.951 daňovníkov. Viac ako polovica z nich na podanie daňového priznania využila elektronický spôsob. Klienti pritom využívajú aj možnosť oznámiť odklad okrem štandardného postupu aj zjednodušenou formou, a to emailom.

Dnes je posledný deň na podanie daňového priznania k dani z príjmov za minulý rok, ako aj daňového priznania k dani z motorových vozidiel. Finančná správa ročne príjme vyše 1,2 milióna daňových priznaní, zatiaľ si túto povinnosť k dnešnému dňu splnilo 633.951 daňovníkov, pričom 54 % z nich,  teda 410.190 daňových priznaní, podali klienti elektronicky. Počty prijatých daňových priznaní sa vyvíjajú štandardne ako po minulé roky. 

Dnes sú dostupnejšie pre klientov nielen call centrum finančnej správy ale aj daňové úrady. Na podateľniach sú predĺžené úradné hodiny do 18. hodiny. Daňovníci môžu využiť aj tzv. „drive in“ a podať daňové priznanie z pohodlia auta na najväčšom daňovom úrade v bratislavskej Petržalke na Ševčenkovej ulici. V prípade nejasností pri podávaní daňového priznania sa môžu klienti obrátiť aj na call centrum finančnej správy, naši daňoví konzultanti sú im v stredu k dispozícii do polnoci 

Ak daňovník nestíha alebo nemôže podať daňové priznanie pre pandémiu nového koronavírusu, oznámi finančnej správe predĺženie lehoty. Zatiaľ tak štandardnou formou urobilo 213.490 daňovníkov.

 Tento rok môžu daňovníci oznámiť predĺženie lehoty aj zjednodušeným spôsobom, a to zaslaním oznámenia na podnety@financnasprava.sk. Presný počet oznámení zaslaných týmto spôsobom budeme poznať po polnoci, keď sa skončí lehota na ich doručenie.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 127 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(31. 03. 2021)

Archív noviniek