Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 10

91 200 cigariet v autobuse

MICHALOVCE – 11.06.2013: Colníci z Michaloviec s pomocou služobného psa zaistili 91 200 kusov cigariet v autobuse na hraničnom priechode Vyšné nemecké. Únik na cle a daniach v tomto prípade predstavuje 12 370,18 eur.

Colníci na colnom hraničnom priechode Vyšné Nemecké cez víkend odhalili úkryty cigariet v českom autobuse.

Colníci vyzvali vodiča autobusu vstupujúceho na Slovensko z Ukrajiny, aby prihlásil a predložil tovar, ktorý dováža. Vodič prihlásil 40 kusov cigariet, ktoré si cestujúci môže doviezť v rámci limitu s oslobodením  od dovozných platieb. Ku kontrole autobusu bol nasadený aj služobný pes, ktorý hneď značil miesto  nad predným kolesom autobusu a vo vnútri vozidla odkladacie skrinky nad cestujúcimi, batožinový priestor, podlahu i zadné sedadlá. Následne ho colníci skontrolovali aj pomocou skenovacieho systému, kde boli zistené ďalšie odchýlky a označené podozrivé miesta, a to celá strecha autobusu ako aj miesto  nad predným kolesom i vnútorné priestory. Colníci vykonali dôkladnú fyzickú kontrolu vozidla a zo skrýš  na podozrivých miestach vybrali 91 200 kusov cigariet, všetky v dĺžke tabakového povrazca do 80 mm, balené v spotrebiteľskom balení po 20 ks a označené ukrajinskými kontrolnými známkami.

Nelegálny dovoz cigariet v tomto prípade predstavuje finančný únik na cle a daniach vo výške  12 370,18 eur. Z toho len na spotrebnej dani vo výške 8 281,00 eur.

Vzhľadom na podozrenie z daňového úniku a zo spáchania trestného činu pre porušovanie predpisov  o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru bol prípad odovzdaný miestne príslušnému vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy v Košiciach.

V prípade preukázania viny hrozí páchateľovi za takýto trestný čin podľa trestného zákona trest odňatia slobody na dobu 6 mesiacov až 3 roky.

(11. 06. 2013)

Archív tlačových správ