Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Tisícky cigariet na letisku

BRATISLAVA – 27. 1. 2017: Colníci na Letisku M. R. Štefánika zaistili batožinu s 9 800 kusmi cigariet označených ukrajinskou kontrolnou známkou. Skener odhalil tento „poklad“ v batožine cestujúceho z Kyjeva do Bratislavy. Prípad prevzal vyšetrovateľ Kriminálneho úradu finančnej správy.

6 000 kusov cigariet s označením L&M BLUE LABEL a 3 800 kusov cigariet s označením L&M RED LABEL odhalil v batožine cestujúceho skener na bratislavskom letisku. Všetky boli balené v spotrebiteľskom balení po 20 kusov v dĺžke tabakového povrazca do 80 mm vrátane. Cigarety boli označené ukrajinskou kontrolnou známkou.
Colníci batožinu okamžite zaistili, nakoľko bol niekoľkonásobne prekročený limit pre dovoz cigariet.
V leteckej doprave je limit cigariet pri dovoze z tretej krajiny 200 ks, t.j. 1 kartón na dospelú osobu.

Po nájdení tohto množstva cigariet bolo bezprostredne na základe zistených skutočností kontaktované Operačné stredisko Kriminálneho úradu finančnej správy. Následne vyšetrovateľ finančnej správy dal pokyn colníkom PCÚ Bratislava Letisko – Cestovný styk, že cigarety je potrebné zaistiť a odstúpi vyšetrovateľovi finančnej správy.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 121 kB; nové okno]

(27. 01. 2017)

Archív tlačových správ