Preskočiť na hlavný obsah

Nepravdivé informácie o zadržanom kamióne s Ivermectinom

BRATISLAVA – 09.02.2021: Colný úrad Žilina reaguje na článok s názvom „Colnica zadržiava Ivermectin. MUDr. Mesík radí, ako ním zachrániť chorého člena rodiny“, ktorý dňa 9.2.2021 uverejnil Zem&Vek.  

Politický analytik Ján Baránek sa v ňom na základe informácie, ktorú dostal z neznámeho zdroja pýta, či: 1. je pravda, že na colnici v Žiline je už 4 dni zadržaný kamión s liekom Ivermectin, ktorý podľa viacerých odborníkov a štúdií lieči ochorenie na Covid? 2. Je pravda, že objednávateľ tohto lieku dostal pokutu údajne vyššiu ako 100000€? Colný úrad Žilina odmieta zavádzajúce a nepravdivé informácie, ktoré publikoval Zem&Vek. Žiaden takýto kamión s Ivermectinom, ktorý by Colný úrad Žilina zadržiaval, neexistuje. Z toho logicky vyplýva, že nie je pravdivá ani informácia o uloženej pokute pre objednávateľa vyššej ako 100 000 eur.

Ide o klamlivé a vymyslené informácie. Žiadame preto médiá, aby si pred uverejnením podobných správ preverili relevantnosť informácií z oficiálneho zdroja a predišli tým poškodzovaniu dobrého mena Colného úradu Žilina a finančnej správy. Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 124 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(09. 02. 2021)

Archív noviniek