Preskočiť na hlavný obsah

Ada vyňuchala pašované cigarety

MICHALOVCE – 15.06.2023: Príslušníci finančnej správy na hraničnom priechode Ubľa odhalili v uplynulom týždni už štvrtý prípad pokusu o nezákonný dovoz cigariet. Cestujúci vo svojom vozidle ukrýval 10 000 ks cigariet.

Ozbrojení príslušníci finančnej správy z Pobočky colného úradu Ubľa odhalili počas colnej kontroly cestujúceho, ktorý vstupoval na územie Slovenskej republiky v osobnom motorovom vozidle cez hraničný priechod Ubľa – Malyj Bereznyj, ukryté cigarety.

Vodič na úkryt využil konštrukčné dutiny vo dverách vozidla. Príslušníci pri colnej kontrole použili aj služobného psa vycvičeného na vyhľadávanie pachových stôp tabakových výrobkov, ktorý ako podozrivé miesta označil všetky dvere vozidla. Po demontáži čalúnenia boli nájdené nezákonne dovážané cigarety v celkovom množstve 10 000 ks, neoznačené na spotrebiteľskom balení platnou slovenskou kontrolnou známkou. Finančný únik na cle a daniach bol v tomto prípade vyčíslený na 1 852,56 eur.

Prípad bol z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu postúpený poverenému príslušníkovi Kriminálneho úradu finančnej správy, ktorý vedie trestné stíhanie pre prečin porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru. V prípade preukázania viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody od šiestich mesiacov až do troch rokov.

Dokument:

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(15. 06. 2023)

Archív noviniek