Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Zaistené falzifikáty tenisiek známej značky

BRATISLAVA – 05.03.2019: Bratislavskí colníci zaistili ďalšie falzifikáty športovej obuvi. Potom, ako minulý mesiac objavili 1 008 párov obuvi obľúbených detských značiek za takmer 25 tisíc eur, našli pri kontrole dodávky na hraničnom priechode Čunovo 780 párov falošných tenisiek značky ADIDAS. Škoda bola vyčíslená na viac ako 54 tisíc eur.

Hliadka colníkov z Colného úradu Bratislava kontrolovala na hraničnom priechode Čunovo vozidlá prichádzajúce z Maďarska. Zastavili bielu dodávky s českým evidenčným číslom. Vodič aj spolujazdec sa preukázali vietnamským cestovným pasom a dokladmi na povolenie pobytu v Českej republike. K prepravovanému tovaru predložili dodací list aj faktúru.

V nákladnom priestore dodávky sa nachádzali papierové kartóny. Pri kontrole colníci našli športovú obuv, ktorá vykazovala znaky porušenia práva duševného vlastníctva. Preto sa posádka auta v sprievode hliadky musela presunúť na Stanicu Colného úradu Bratislava – centrála, aby colníci mohli urobiť dôslednú kontrolu prepravovaného tovaru. Tá ukázala, že osoby prepravovali 780 párov športovej obuvi značky ADIDAS, ktoré však boli falzifikátmi. To potvrdili aj majitelia ochrannej známky. Vyjadrili sa, že ak by sa tieto falzifikáty predali na trhu ako originály za pôvodnú cenu, spôsobili by im škodu za 54 600 eur. 

Vo veci prebieha ďalšie konanie podľa zákona o presadzovaní práv duševného vlastníctva colnými orgánmi.  Páchateľom  hrozí pokuta až do výšky 67 tisíc eur, prípadne trestné stíhanie. 

 

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 125 kB; nové okno]

Informácia: K tlačovej správe prislúcha tiež fotogaléria

 

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(05. 03. 2019)

Archív noviniek