Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

V histórii prvá európska „AEO“ konferencia o zahraničnom obchode bude na Slovensku

ŽILINA – 14. 10. 2016: Európska Komisia po prvýkrát v histórii pripravuje pre zástupcov colných správ ako aj európskych obchodných spoločností AEO workshop. Termín naplánovala na prelom novembra a decembra tohto roka. Hostiteľskou krajinou bude Slovenská republika a diskutovať sa má na tému zahraničného obchodu a jeho perspektívy.

Workshop organizovaný Európskou komisiou sa bude konať v dňoch 29.11.-1.12.2016 v Senci. Jeho cieľom je informovať a diskutovať o programe „schválený hospodársky subjekt“. Ide o projekt pre spoľahlivé a bezpečné firmy, ktoré obchodujú s tretími krajinami a sú držiteľmi certifikátu AEO. Tieto spoločnosti sú vnímané zo strany colných inštitúcií ako aj členov obchodného reťazca za dôveryhodného partnera.

Stretnutia sa zúčastní cca 180 zástupcov z colných správ zo všetkých štátov EÚ ako aj tretích krajín, generálnych riaditeľstiev Európskej Komisie, európskych obchodných asociácií, medzinárodných organizácií a vybraných schválených hospodárskych subjektov.

Účasť na prvom AEO workshope je prestížnou záležitosťou a výnimočnou príležitosťou na prezentáciu spoločností. Naša krajina má možnosť aktívne sa zúčastniť diskusie prostredníctvom dvoch už vybraných zástupcov slovenských schválených hospodárskych subjektov a dvoch zamestnancov finančnej správy.

V minulosti sa s rovnakou témou konali už tri svetové konferencie (Kórea 2012, Španielsko 2014, Mexiko 2016). Na aktuálne pripravovanú sú z firiem - schválených hospodárskych subjektov pozvané len európske, preto bude tohto druhu historicky prvá.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 201 kB; nové okno]

(14. 10. 2016)

Archív tlačových správ