Preskočiť na hlavný obsah

Agresívneho vodiča z Kysúc sa podarilo zastaviť až v Čechách

ŽILINA – 10.12.2021: O rušné chvíle na ceste sa žilinským príslušníkom finančnej správy postaral vodič z Kysúc, ktorý pred nimi unikal pod vplyvom alkoholu a omamných látok. Nebezpečnou jazdou počas prenasledovania okrem nich ohrozoval i okolie, pričom poškodil 2 služobné vozidlá a neskôr aj fyzicky na nich zaútočil. Viezol väčšie množstvo drog, pravdepodobne extázy.

Príslušníci finančnej správy zo žilinského colného úradu sa pomocou svetelnej a zvukovej signalizácie pokúšali na Kysuciach zastaviť vozidlo, ktoré z nepochopiteľných dôvodov prechádzalo mimo vyznačený jazdný pruh. Na znamenia však 21 – ročný vodič nereagoval, prudko zrýchľoval, blokoval služobné vozidlo a snažil sa ho vytlačiť do zvodidiel. V nepriaznivom počasí riskoval a ohrozoval okolie aj životy a zdravie ďalších dvoch osôb, ktoré viezol.

Po tom ako prešiel cez bývalý hraničný priechod Milošová – Šance sa k prenasledovaniu vozidla pripojila aj privolaná hliadka polície z Českej republiky. Pri jednom z pokusov o únik im poškodil prednú časť auta. Asi po 30 km divokej jazdy ho v obci Třinec zablokovali služobné vozidlá. Agresívny vodič však chcel pokračovať v jazde, pokúšal sa z miesta vycúvať a do jedného z nich narazil.

Z auta sa ho podarilo vytiahnuť až po použití donucovacích prostriedkov, pričom kládol odpor a zasahujúcu osobu kopol do tváre. Keďže dvere vozidla boli uzamknuté, aj spolujazdca dostali príslušníci zložiek von ako vodiča cez rozbité okno.

Následne vykonali prehliadku vnútorných priestorov vozidla. Okrem nožov, balení cigariet a alkoholu, našli väčšie množstvo tabletiek, pravdepodobne extázy. Vodič absolvoval dychovú skúšku, ktorá potvrdila, že je pod vplyvom alkoholu a podrobil sa tiež odberu krvi na zistenie omamných látok v tele s pozitívnym výsledkom.

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(10. 12. 2021)

Archív noviniek