Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Akcia "Važec"

BRATISLAVA – 19.01.2017: Škodu viac ako 260 000 tisíc eur na spotrebných daniach na tabaku a tabakových výrobkoch spôsobili traja muži z východu. Za výrobu a distribúciu nelegálnych cigariet im hrozí väzenie tri až osem rokov.

Celá akcia sa začala získaním informácií o zvýšenom výskyte nelegálnych cigariet v okolí Popradu, Kežmarku a Spišskej Belej. Colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy počas utorka (17. januára 2017) zaistili v Spišskej Belej dvoch mužov priamo pri odovzdávaní čiernych igelitových vriec, ktoré boli plné nelegálneho tabaku a cigariet. Jozefa M. (38) z Kežmarku a Bohuslava B. (61) z Popradu vyšetrovateľ vypočul a druhého z nich posadil do cely predbežného zadržania, nakoľko bol už v minulosti za túto trestnú činnosť stíhaný. Finančný únik bol v tomto prípade 4 641,36 eur.

Na základe ďalších informácií colníci z (KUFS) vykonali včera (18. januára 2017) v obci Važec prehliadky bytových a nebytových priestorov pričom zaistili:

  • rezačky tabaku,
  • zariadenia na výrobu, miešanie a fermentáciu tabaku,
  • cca 3 630 kg spracovaného tabak,
  • arómy,
  • cca 100 litrov liehu,
  • cca 2 250 eur v hotovosti.

Colníci zaistili aj tretieho muža, priamo pri spracovávaní nelegálneho tabaku. Predpokladaný finančný únik na spotrebnej dani predstavuje v tomto prípade sumu nie menej 259 730 eur. Pri zásahu pomáhal colníkom aj služobný pes.

Mužom hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody pre trestný čin porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru podľa § 279 ods. 1, ods. 3 Trestného zákona trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 137 kB; nové okno]

(19. 01. 2017)

Archív tlačových správ