Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W7

Akcia „Zajíc"

BRATISLAVA – 22. 09. 2016: Včera podvečer bolo na Záhorí rušno. Colníci Kriminálneho úradu finančnej správy (KUFS) zastavovali muža podozrivého z obchodovania s drogami.

Od začiatku leta mali kriminalisti Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trnave spoločne s pracovníkmi NAKA a KÚFS v rámci spoločného plánu postupu rozpracovaný prípad podozrenia z cezhraničnej drogovej trestnej činnosti. Na základe získaných poznatkov bola včera (21. 9. 2016) po 17.00 h vykonaná realizácia prípadu, pri ktorom služobný zákrok vykonávali colníci z KÚFS.

Podozrivý vodič v osobnom aute išiel z hraničného prechodu s Rakúskom. V obci Moravský Svätý Ján nereagoval na výzvy na zastavenie, ani na zvukové a svetelné znamenia (majáky). Agresívnou jazdou ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky a unikal smerom k obci Borský Svätý Jur, pričom úmyselne poškodil dve služobné vozidlá. Colníci KÚFS po varovnom výstrele, na ktorý vodič nereagoval a ďalej unikal, použili na zastavenie vozidla služobnú zbraň pričom prestrelili unikajúcemu vozidlu zadné pneumatiky. Vodič s vozidlom ďalej unikal mimo cestu do poľa, kde bol 28 ročný muž z Gbelov spoločne s jeho 15 ročnou priateľkou z Borského Svätého Jura zadržaný. Počas zákroku nedošlo k zraneniu osôb. Pri prehliadke vozidla bola nájdená biela kryštalická látka, ktorá sa podrobí expertíznemu skúmaniu.

Zároveň polícia vykonala aj domovú prehliadku v rodinnom dome v Šaštíne – Strážoch, pri ktorej bola zadržaná tretia podozrivá osoba, 21 ročný muž.

V súčasnosti vyšetrovateľ kriminálnej polície vykonáva so zadržanými osobami procesné úkony, bolo začaté trestné stíhanie pre zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. V prípade uznania viny konkrétnym osobám hrozí za takýto skutok odňatie slobody na 10 až 15 rokov.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 123 kB; nové okno]

(22. 09. 2016)

Archív tlačových správ