Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W8

Namiesto prípravkov proti vlhkosti prevážal desiatky tisíc anabolík

TRNAVA, 20.05.2020: Príslušníci finančnej správy z Colného úradu Trnava našli pri kontrole osobného motorového vozidla 20 000 kusov ampuliek a 60 000 kusov piluliek s látkami s anabolickým alebo iným hormonálnym účinkom. Vodič však tvrdil, že preváža prípravky proti vlhkosti. Teraz mu hrozí niekoľkoročný trest odňatia slobody. 

Príslušníci finančnej správy z Colného úradu Trnava pracujú neustále aj počas pandémie. Okrem súčinnosti polícii na štátnej hranici s Českou republikou vykonávajú naďalej aj colný dohľad a daňový dozor pri osobnej a nákladnej doprave. 

Počas ostatnej hliadkovacej činnosti zastavili na diaľnici D1 na odpočívadle Červeník osobné motorové vozidlo Audi A6 s bratislavským evidenčným číslom. Viedol ho 29-ročný muž z Bratislavy, ktorý pri kontrole dokladov tvrdil, že prepravuje prípravky proti vlhkosti. Podrobnosti však uviesť nevedel. Príslušníci finančnej správy preto skontrolovali batožinový priestor vozidla. Pri kontrole našli 12 väčších kartónových krabíc prekrytých dekou, v ktorých sa nachádzalo viac ako 20 000 kusov ampuliek a 60 000 kusov piluliek s látkami s anabolickým alebo iným hormonálnym účinkom.  Všetky zaistili. 

Pre podozrenie z ohrozovania zdravia nepovolenými liekmi, neoprávneným zaobchádzaním s liekmi, pre podozrenie z falšovania liekov a neoprávneného zaobchádzania s látkami s anabolickým alebo iným hormonálnym účinkom hrozí teraz vodičovi trest odňatia slobody v rozmedzí od 3 až 8 rokov, resp. 5 až 12 rokov (v závislosti od konkrétneho rozsahu trestnej činnosti).  Prípad z dôvodu vecnej príslušnosti prevzal vyšetrovateľ polície.   

 

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 292 kB; nové okno]

Informácia: K tlačovej správe prislúcha tiež fotogaléria

 

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(20. 05. 2020)

Archív noviniek