Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 16

Úspešný zásah nitrianskych colníkov

NITRA – 13. 11. 2013: Nitrianski colníci skontrolovali sklad obchodnej spoločnosti v Komárne. Výsledkom tejto kontroly bolo zaistenie 1 058 balení tekutého pracieho prostriedku označeného ako Ariel. Pri kontrole totiž nadobudli podozrenie, že ide o falzifikát. Osobe, ktorá uvedený tovar skladovala, hrozí za porušenie predpisov v oblasti práv duševného vlastníctva na domácom trhu prepadnutie tovaru a pokuta.

Pri kontrole skladových priestorov obchodnej spoločnosti v Komárne zistili colníci zo Štúrova, že sa v nich nachádza viac ako 5 000 litrov pracieho prostriedku označeného ako Ariel. Po kontrole základných identifikačných znakov colníci tovar zaistili, nakoľko nadobudli podozrenie, že ide o „fejk“. Colný úrad teraz bude komunikovať so zástupcom majiteľa ochrannej známky, ktorý toto podozrenie buď potvrdí alebo vyvráti. Hodnota tovaru, ktorý bol určený na slovenský trh, je odhadovaná na viac ako 5 200 eur. Tovar podnikateľ priviezol z Maďarska.

Ak sa majiteľ tovaru a držiteľ ochrannej známky dohodnú – bude tovar zničený v zjednodušenom postupe. V prípade, ak majiteľ ochrannej známky postúpi celú vec na súd a ten právoplatne rozhodne o tom, že zaistený tovar porušuje práva duševného vlastníctva, bude tento tovar taktiež zničený, aby sa zabránilo potenciálnemu nebezpečenstvu ohrozenia zdravia spotrebiteľa. V tomto prípade hrozí osobe, ktorá tovar skladovala pokuta až do výšky 66 387,83 eur.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 131 kB; nové okno]

(13. 11. 2013)

Archív noviniek