Preskočiť na hlavný obsah

Objednávateľovi poslali z Číny stovky napodobenín emblémov na automobily

ŽILINA – 27.01.2023: Stovky emblémov na automobily, ktoré si z Číny objednal muž z oravského regiónu, skončili v rukách príslušníkov finančnej správy na žilinskej vyclievacej pošte. Zaistili ich po tom ako pri kontrole zistili, že vykazujú znaky falzifikátov.

V priebehu krátkeho obdobia sa na colné konanie žilinským príslušníkom finančnej správy na vyclievacej pošte dostali 2 balíky z Číny s tovarom, ktorý si cez internet objednal muž z Oravy. Išlo o emblémy na automobily označené svetoznámymi značkami. Napriek tomu, že podľa sprievodných dokladov malo byť v každom z balíkov po 1 kuse, v skutočnosti kontrolujúci narátali spolu 330 kusov.

Dovážané výrobky prešli podrobnou prehliadkou, pri ktorej vyšlo najavo, že niektoré znaky na nich sa nezhodujú s originálmi. Oslovení zástupcovia spoločností vlastniacich ochranné známky použité na emblémoch potvrdili, že v zásielkach sa nachádzajú napodobeniny a v oboch prípadoch boli porušené práva duševného vlastníctva.

Zadržané odznaky na vozidlá čaká likvidácia. Nie je u nich zaručená požadovaná kvalita ani bezpečnosť.

Dokument:

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(27. 01. 2023)

Archív noviniek