Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W4

Kriminalisti si posvietili na predajcov automobilov

BRATISLAVA – 18.06.2019: Colníci z Kriminálneho úradu z finančnej správy (KÚFS) opäť zamerali svoju pozornosť na predajcov automobilov. Kontrolovaná firma ich dovážala z Nemecka. Finančný únik na dani z pridanej hodnoty (DPH) predstavuje viac ako 450 000 eur.  

Colníci z KÚFS zaisťovali koncom mája na viacerých miestach účtovné doklady daňového subjektu z Bratislavského kraja podozrivého z porušovania daňových predpisov v oblasti DPH. Išlo o  firmu, ktorá v rámci svojej podnikateľskej činnosti predávala luxusné ojazdené motorové vozidlá dovezené z viacerých autobazárov v Nemecku. V priebehu troch rokov doviezli a následne predali viac ako 110 osobných motorových vozidiel zákazníkom na Slovensku, pričom išlo najmä o luxusné značky.  Kriminalisti im zaistili účtovné doklady za obdobie rokov 2015-2017. 

Predajca ponúkal na predaj motorové vozidlá prostredníctvom internetovej stránky, prípadne na základe požiadavky zákazníkov o kúpu vozidla obchodník vycestoval do iného členského štátu EÚ, kde ho kúpil a doviezol na Slovensko. Pri takto nadobudnutých vozidlách mal uplatniť režim intrakomunitárneho nadobudnutia tovaru. To však nerobil. Vzniklo podozrenie z nepriznania dane z nadobudnutia tovaru z iného členského štátu a následne nepriznania dane pri predaji. 

Finančný únik na DPH predstavuje sumu viac ako 450 000 eur. V prípade dokázania viny hrozí podozrivým osobám z daňových trestných činov podľa § 276 ods.4. Trestného zákona (skrátenie dane a poistného) trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov. 

 

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 293 kB; nové okno]

Informácia: K tlačovej správe prislúcha tiež fotogaléria

 

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(18. 06. 2019)

Archív noviniek