Preskočiť na hlavný obsah

Balíky s napodobeninami emblémov na automobily

ŽILINA – 19.1.2024: Príslušníci finančnej správy na žilinskej vyclievacej pošte zadržali dva balíky z Číny, ktoré sa mali dostať adresátovi na Liptov. Nachádzalo sa v nich celkovo 200 ks emblémov na automobily. Boli to falzifikáty.    

Na vyclievaciu poštu do Žiliny dorazili z Číny 2 zásielky s plastovými znakmi na autá, ktorých hodnota vzhľadom na veľké množstvo, bola podozrivo nízka. Balíky boli podrobené colnému konaniu. Príslušníci finančnej správy si všimli, že emblémy sú označené ochrannou známkou svetoznámej značky, ktorá sa niektorými prvkami odlišovala od originálu. 

Výrobky v počte 200 kusov zaistili a kontaktovali držiteľa ochrannej známky, aby sa vyjadril k podozreniu, že ide  o falzifikáty. Po tom ako potvrdil, že tovar je naozaj napodobeninou a došlo k porušeniu práv duševného vlastníctva, bol jeho osud jasný. K objednávateľovi do Liptovského Mikuláša sa nedostane, ale v najbližšej dobe ho čaká likvidácia. 

Emblémy na automobily z Číny sú pomerne často objednávaným tovarom. Na vyclievacej pošte sa každoročne stretávajú s dovozmi falzifikátov, ktoré pre objednávateľov končia neúspešne. Preto radia, aby si vyberali overených dodávateľov a neuprednostňovali cenu pred kvalitou.  

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 124 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(19. 02. 2024)

Archív noviniek