Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie a registrácia používateľa Vyhľadávanie na portáli Aktuálne: dane a clá Ponuka obsahu pre skupiny používateľov Ľavé menu stránky Informačný obsah Pätička stránky

Banskobystrický colníci pomáhali pri nehode

BANSKÁ BYSTRICA – 02.01.2017: Banskobystrický colníci počas vianočných sviatkov zachraňovali ľudské životy.

Dňa 26.12.2016 v čase výkonu služby hliadka spozorovala v meste Banská Bystrica - Štefánikovo nábrežie na cestnej komunikácii nehybne ležiace dve osoby neznámej totožnosti, ako aj osobné motorové vozidlo čiernej farby, okolo ktorého sa pohybovala neznáma osoba oblečená v tmavom oblečení - bez reflexných prvkov.

Z vizuálneho zhodnotenia situácie bolo zrejmé, že sa jedná o účastníkov dopravnej nehody, konkrétne o zrážku  dvoch neznámych osôb (muž, žena) s dopravným vozidlom. Hliadka okamžite zabezpečila celý priestor tým, že usmerňovala pohyb vozidiel a odkláňala dopravu mimo miesta nehody. Súčasne bola obidvom ležiacim osobám hliadkou ihneď poskytnutá na mieste prvá pomoc a ich zastabilizovanie až do príchodu záchranných zložiek integrovaného systému. Vodič vozidla, ktorý bol účastníkom nehody bol vyzvaný na predloženie dokladu totožnosti, ako aj vodičského oprávnenie. Tieto doklady boli predložené a následne odovzdané príslušníkovi  dopravného inšpektorátu policajného zboru SR, ktorý vec na mieste dokumentoval. Hliadka následne poskytla policajnému zboru súčinnosť pri zaisťovaní dôkazných stôp z miesta nehody.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 195 kB; nové okno]

(02. 01. 2017)

Archív tlačových správ

Tlač obsahu Opýtať sa k téme Nahlásiť problém
Návrat hore