Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 15

Neznámy biely prášok z Číny

BRATISLAVA – 18.7.2013: Colníci zaistili poštovú zásielku z Číny, ktorá obsahovala psychotropné látky podobné metamfetamínu (pervitín). Príjemca zásielky bol slovenský občan z Komárna. Hodnota bieleho prášku by na čiernom trhu bola cca 19 000 eur.

Dňa 4. 7. 2013 zadržali colníci poštovú zásielku pre podozrenie, že ide o dovoz nových druhov látok s psychotropným účinkom. V balíku bolo 2,5 kg bieleho prášku a vzorky colníci následne zaslali na expertízu. Tá preukázala, že ide o alfa-pyrrolidinovalerophenone (alfa-PVP, chemická látka s podobnými účinkami ako metamfetamín).

Uvedená látka nie je v našom zákone o omamných a psychotropných látkach č. 139/1998 Z. z.. Biely prášok nemal skončiť na slovenskom trhu, ale bol určený na prevoz do Maďarska, kde je dovoz látky alfaPVP trestný. Finančná správa dohodla spoluprácu s policajnými orgánmi Maďarska. Dňa 4.7.2013 príjemca

Lászlo T. (pod dohľadom polície a Kriminálneho úradu finančnej správy) prevzal zásielku od kuriéra v Komárne. O 16.30 hod. si balík od osoby prevzala ďalšia osoba - Tibor M.. Ten mal zásielku prepraviť v osobnej batožine autobusom do obce Komárom v Maďarsku.

Polícia v Maďarsku si už na Tibora M. počkala a o 16:50 hod. ho zaistila spolu so zásielkou alfa PVP v obci Komárom. Tibor M. bol obvinený z nedovoleného dovozu omamnej a psychotropnej látky a v súčasnosti sa nachádza vo vyšetrovacej väzbe v Maďarsku.

Orientačná cena drogy získaná sa pohybuje vo výške 7,60 eur/gram.

(18. 07. 2013)

Archív noviniek