Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 15

Nelegálny biznis s cigaretami skončil

DUNAJSKÁ STREDA/BRATISLAVA – 14.11.2017: Tri domové prehliadky, šesť obvinených osôb, zaistené desiatky listinných dôkazov, počítačov či mobilných telefónov a finančná škoda vo výške 1 milión eur. Taká je bilancia dnešnej zaisťovacej akcie colníkov z Kriminálneho úradu finančnej správy.

Colníci Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) dnes počas troch domových prehliadok (jedna v Dunajskej Strede a dve v Bratislave) zadržali a obvinili šesť osôb podozrivých z porušovania colných predpisov v oblasti spotrebnej dane z tabaku. Tieto osoby boli zapojené do nelegálnej výroby, distribúcie a predaja cigariet na území Slovenskej republiky a okolitých štátov. Na území Slovenska vyrobili nelegálne spotrebiteľské balenia cigariet, hotové potom ďalej distribuovali po celej EÚ. Pri domových prehliadkach zaistili príslušníci KÚFS aj rôzne listinné dôkazy, peňažnú hotovosť, počítače a mobilné telefóny.

Dnešná zaisťovacia akcia nadväzuje na kontroly zo septembra 2016 a februára 2017, počas ktorých bolo zaistených viac ako 3 milióny kusov nelegálne vyrobených cigariet značky Marlboro, cca 700 kg tabaku, rôzne komponenty na výrobu cigariet, pásky, lepidlá, filtre, cigaretový papier a kompletne vybavené technologické zariadenie na výrobu spotrebiteľských balení cigariet.

Zadržané osoby svojou nelegálnou činnosťou spôsobili štátu škodu vo výške približne 1 milión eur, vyšetrovateľ podá návrh na väzbu. Mužom hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na tri až osem rokov pre trestný čin porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru podľa § 279 Trestného zákona.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 123 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 2,66 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(14. 11. 2017)

Archív noviniek