Preskočiť na hlavný obsah

Riešenie budovy daňového úradu v Košiciach

BRATISLAVA – 12. 12. 2013: Finančná správa bude sťahovať zamestnancov Daňového úradu Košice na Rozvojovej ulici. Pracovníci sa presťahujú do budovy na Tomášikovej ulici. Pre vedenie inštitúcie je zdravie zamestnancov priorita a preto sa sťahovanie začne v nasledujúcich týždňoch.

Na začiatok sa do priestorov daňového úradu na Tomášikovej ulici presťahuje 120 zamestnancov. Ostatní sa premiestnia v rámci budovy, do kancelárii, kde doteraz sídlila súkromná firma. Zamestnanci tejto firmy sa na žiadne zdravotné problémy nesťažovali.

V minulých mesiacoch sa na tomto daňovom úrade uskutočnilo viacero meraní. Namerané hodnoty formaldehydu boli vždy podlimitné až hraničné v porovnaní s normou. Napriek tomu sťažnosti zamestnancov na zdravotné problémy neustávali. Pracovníci ich pripisujú nevyhovujúcemu technickému stavu budovy.

Vedenie finančnej správy situáciu konzultovalo s príslušnými inštitúciami. K sťahovaniu sa mohli vyjadriť aj samotní zamestnanci. Ich postoj je jednoznačný, chcú z budovy odísť. Vedenie ich požiadavke vyhovelo.

Do budovy na Rozvojovej ulici v Košiciach sa pracovníci daňového úradu presťahovali počas bývalej vlády. Súčasné vedenie finančnej správy aj napriek možným ekonomickým či právnym dôsledkom uprednostnilo zdravie zamestnancov a následne bude rokovať o znížení ceny nájmu v tejto budove.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 128 kB]

(12. 12. 2013)

Archív noviniek