Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 15

Call Centrum funguje aj počas víkendu - colné a daňové úrady predlžujú úradné hodiny

BRATISLAVA – 24. 01. 2014: Finančná správa predlžuje úradné hodiny Call Centra, ktoré bude k dispozícii aj počas tohto víkendu 25. - 26. 1. 2014. V pondelok 27. januára – teda v posledný deň na podanie daňového priznania na DPH bude až do 24,00 hodiny. Predĺžené úradné hodiny budú v pondelok aj na daňových a colných úradoch – registrátori budú vybavovať občanov do 19,00tej.

Call Centrum bude počas víkendov fungovať v čase od 8,00 do 16,00 hodiny. Na čísle 048/431 72 22 dostane verejnosť odpovede na daňové aj colné otázky. Naši operátori sú tiež pripravení odpovedať na otázky v rámci technickej podpory.

Predĺženie úradných hodín sa týka oblasti registrácie. Platitelia DPH totiž majú povinnosť komunikovať od 1.1.2014 so správcom dane len elektronicky. S tým súvisí aj poradenstvo pri vybavovaní Dohôd o elektronickom doručovaní, Zaručeného elektronického podpisu a iných potrebných dokumentov. Zároveň bude možné s pracovníkmi úradov konzultovať všetky náležitosti súvisiace so zmenou legislatívy pri elektronickej komunikácii firiem s colným a daňovým úradom.

Finančná správa aj týmto spôsobom poskytuje najmä doposiaľ neregistrovaným občanom a podnikateľom možnosť splniť si svoju zákonnú povinnosť. Predĺženie úradných hodín bude zabezpečené na všetkých pobočkách colného úradu a všetkých pobočkách aj kontaktných miestach daňového úradu.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 197 kB]

(24. 01. 2014)

Archív noviniek