Preskočiť na hlavný obsah

Rozvoj cezhraničnej spolupráce s Maďarskom

NITRA – 23. 09. 2014: V Komárne sa počas uplynulého víkendu uskutočnilo záverečné podujatie projektu „Cyklotrasa Komárom – Komárno“, ktorým sa ukončila výstavba cezhraničnej cyklotrasy spájajúcej dve mestá na dvoch brehoch Dunaja. Na podujatí, ktorého účastníkmi boli aj cyklistickí nadšenci z radov colníkov z Colného úradu Nitra, bola daná do užívania trasa Komárno – Kolárovo.

Cyklistickí nadšenci z radov nitrianskych colníkov z Komárna a okolia sa v sobotu 20. septembra 2014 zúčastnili na záverečnom podujatí medzinárodného projektu „Cyklotrasa Komárom – Komárno“, ktorým sa ukončila výstavba cezhraničnej cyklotrasy spájajúcej dve mestá na dvoch brehoch Dunaja, Komárno a Komárom. Na tomto podujatí bola do užívania slávnostne odovzdaná trasa Komárno – Kolárovo.

Cezhraničná spolupráca predstavuje aktivity zamerané na posilnenie a podporu susedských vzťahov obyvateľstva, ako aj inštitúcií na oboch stranách spoločnej hranice alebo spoločných hraníc, a to nielen v ich blízkosti, ale aj vo vnútrozemí. Cieľom takejto spolupráce je umožniť obyvateľom zlepšenie ich života tým, že okrem štátnych zámerov na socioekonomický rozvoj územia môžu samostatne rozvíjať aktivity v tomto smere aj s partnermi z priľahlých oblastí susedských štátov. Medzi aktivity úspešne rozvíjajúce cezhraničnú spoluprácu je nepochybne potrebné zaradiť aj celý projekt cyklotrasy Komárom – Komárno, ktorý umožní obyvateľom oboch prihraničných miest rozvíjať svoje vzájomné vzťahy a spoluprácu na rôznych úrovniach spoločenského, kultúrneho či športového života.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 105 kB; nové okno]

(23. 09. 2014)

Archív noviniek