Preskočiť na hlavný obsah

Skrýša v dutinách autobusu

BRATISLAVA – 29.09.2021: Príslušníci finančnej správy z Colného úradu (CÚ) Bratislava našli v autobuse s bulharskou poznávacou značkou 400 spotrebiteľských balení cigariet s bulharskou kontrolnou známkou. Objaviť ich pomohol služobný pes vycvičený na vyhľadávanie tabaku a tabakových výrobkov.  Únik na spotrebnej dani predstavuje sumu približne tisíc eur.

Príslušníci finančnej správy zo Stanice CÚ Bratislava centrála hliadkovali v uplynulých dňoch na odpočívadle na diaľnici D2 pri obci Závod. Priebežne zastavovali a kontrolovali motorové dopravné prostriedky. Medzi nimi sa objavil aj autobus s bulharskou poznávacou značkou. 

Hliadka vykonala kontrolu priestorov autobusu a za pomoci služobného psa vycvičeného na vyhľadávanie tabaku a tabakových výrobkov našla ukryté balíčky cigariet. Nachádzali sa v dutine autobusu za zadným sedadlom vodiča. Išlo o 400 spotrebiteľských balení cigariet, pričom finančný únik na spotrebnej dani predstavuje sumu 995,60 eur.  Vodič sa ku skutku priznal. 

Prípad prevzal vyšetrovateľ Kriminálneho úradu finančnej správy na vykonanie nevyhnutných procesných úkonov v trestnom konaní.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 124 kB; nové okno]

Informácia: K tlačovej správe prislúcha tiež fotogaléria

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(29. 09. 2021)

Archív noviniek