Preskočiť na hlavný obsah

Nelegálne cigarety uskladnené v byte

BRATISLAVA/SNINA, 20.01.2020: Cez víkend zaistili príslušníci finančnej správy z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) v spolupráci s príslušníkmi finančnej správy z Colného úradu Michalovce (CU MI) nelegálne cigarety, rovnako ako finančnú hotovosť pochádzajúcu z trestnej činnosti. Páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov.

Príslušníci finančnej správy mali podozrenie, že osoba zo Sniny prechováva v byte a ďalej predáva miestnym obyvateľom nelegálne cigarety, preto na základe príkazu Okresného súdu Humenné vykonali počas víkendu bytovú prehliadku.

Počas prehliadky bytu v Snine príslušníci finančnej správy z KÚFS a CÚ Michalovce zaistili celkovo 46 566 ks cigariet rôznych značiek a 46 ks tabakových výrobkov v tvare cigár - všetky bez označenia kontrolnou známkou Slovenskej republiky. Okrem cigariet a cigár zaistili aj finančnú hotovosť vo výške 6 815 eur, ktorá pochádzala z trestnej činnosti. Únik na spotrebnej dani vyčíslili na takmer 5 000 eur.

Pre podozrenie zo spáchania trestného činu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru (podľa § 279 ods. 1, ods.2 písm. a) Trestného zákona) vyšetrovateľ Kriminálneho úradu finančnej správy obvinil jednu osobu Slovenskej národnosti. V prípade dokázania viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody 1 až 5 rokov.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 293 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(20. 01. 2020)

Archív noviniek