Preskočiť na hlavný obsah

Cigarety ukryl v dutinách auta

TRNAVA – 15.11.2023: Hliadka trnavských príslušníkov finančnej správy za pomoci služobného psa  Artuša odhalila 232 spotrebiteľských balení cigariet bez slovenskej kontrolnej známky, ktoré boli  ukryté v dutinách osobného automobilu. Prevážal ich cez diaľničný hraničný priechod Brodské občan Bulharska.

Príslušníci zo Stanice Colného úradu Senica  počas kontroly tovaru, ktorý by mohol uniknúť colnému dohľadu alebo daňovému dozoru, hliadkovali v minulých dňoch na bývalom hraničnom priechode Brodské, v smere do Českej republiky. Počas kontroly zastavili osobné motorové vozidlo FORD Tranzit s prívesným vozíkom s bulharským evidenčným číslom, ktoré šoféroval 45-ročný občan Bulharskej republiky.

Na otázku, či prepravuje tovar, ktorý unikol colnému dohľadu alebo podlieha spotrebnej dani, priznal iba časť spotrebiteľských balení cigariet, ktoré zároveň sprístupnil ku kontrole. Hliadka mala so sebou aj štvornohého pomocníka Artuša zameraného na vyhľadávanie tabaku - ktorý aj po predložení časti cigariet ešte označil v automobile viacero miest, kde by sa mohli nachádzať cigarety. Hliadka znovu vyzvala vodiča na predloženie všetkých tabakových výrobkov. Ten odpovedal, že všetky už hliadke vydal a iné neprepravuje. Následne príslušníci finančnej správy pristúpili k úplnej vnútornej kontrole vozidla. Ďalšie spotrebiteľské balenia cigariet tak odhalili v dutinách pod palubnou doskou, v odkladacej schránke vo dverách na strane spolujazdca,  v plechovej schránke pripevnenej na ráme prívesného vozíka a v batožine. Celkovo  odhalili 232 spotrebiteľských balení cigariet  bez  slovenskej kontrolnej známky.

Trnavskí príslušníci finančnej správy vzhľadom na podozrenie zo spáchania trestného činu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru prípad odovzdali vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 127 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(15. 11. 2023)

Archív noviniek