Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Nelegálne cigarety v Leopoldove

TRNAVA/LEOPOLDOV – 28.09.2016: Viac ako 100 000 nelegálnych cigariet odhalili colníci zo Senice v prevádzke predajne reziva v Leopoldove.  Únik na spotrebnej dani by predstavoval 10 500 eur.

Uplynulý týždeň Kriminálny úrad finančnej správy (KUFS) v spolupráci s partnerskými zložkami v Rakúsku a Maďarsku kontrolovali viacero skladov. V nich sa podľa vopred získaných informácií mali nachádzať nelegálne výrobne cigariet. Akcia bola súčasťou medzinárodného „záťahu“, ktorého výsledky sú významné pre celý región.

V rámci tejto akcie colníci zo Senice vykonávali kontrolu na prevádzke predajne reziva v Leopoldove kde odhalili nelegálne cigarety.

Ako informovala Iveta Zlochová, hovorkyňa Colného úradu Trnava, pri fyzickej kontrole skladu reziva   colnici našli a zaistili spotrebiteľské balenia cigariet obchodného názvu zn. Marlboro červené, v dĺžke 80 mm bez označenia kontrolnými známkami v počte 102 800 kusov. Škoda na spotrebnej dani z tabakových výrobkov, ktorá by vznikla štátu uvedením tohto tovaru na trh, bola predbežne vyčíslená na 10 500 eur.

Vzhľadom na podozrenie z daňového úniku a zo spáchania trestného činu pre porušovanie predpisov         o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru prípad prevzal vyšetrovateľ Kriminálneho úradu finančnej správy, doplnila Zlochová.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 199 kB; nové okno]

(28. 09. 2016)

Archív noviniek