Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W8

V medzinárodnom rýchliku odhalili v Čiernej nad Tisou desaťtisíce pašovaných cigariet

MICHALOVCE – 29. 02. 2020:  Vo medzinárodnom rýchliku v Čiernej nad Tisou odhalili príslušníci finančnej správy vyše 50 tisíc kusov pašovaných cigariet ukrytých v konštrukčných dutinách železničného vozňa. Finančný únik na cle a daniach bol vyčíslený na 7 410,36 eur. 

Vo vlaku pravidelnej linky vykonávali príslušníci finančnej správy na hraničnom priechode v Čiernej nad Tisou dňa 28.2.2020 colnú kontrolu vlakovej súpravy vstupujúcej z Ukrajiny na Slovensko. V jednom z vagónov odhalili v konštrukčných dutinách stropného priestoru ukryté neoznačené cigarety. Ku kontrole bol následne privolaný aj služobný pes špeciálne cvičený na vyhľadávanie tabakových výrobkov, ktorý značil aj ďalšie priestory, kde by mohli byť ukryté cigarety. Pri vykonaní dôkladnej colnej kontroly odhalili príslušníci finančnej správy celkom 50 460 kusov cigariet bez platného označenia kontrolnými známkami.

Finančný únik v tomto prípade predstavuje 7 410,36 eur. 

Prípad vzhľadom na podozrenie zo spáchania trestného činu postúpili miestne príslušnému vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy, ktorý vedie vyšetrovanie vo veci podozrenia zo spáchania trestného činu pre porušenie predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru Zadržaní boli dvaja sprievodcovia vlaku, ktorým vyšetrovateľ odobral odtlačky prstov a vykonal ďalšie vyšetrovacie úkony. Po vypočutí boli sprievodcovia prepustení, pričom vyšetrovanie ďalej pokračuje. V prípade preukázania viny páchateľovi hrozí podľa trestného zákona trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

 

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 127 kB; nové okno]

Informácia: K tlačovej správe prislúcha tiež fotogaléria

 

 Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Poslaním FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovým a colným  podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac ako 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(02. 03. 2020)

Archív noviniek