Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Odhalenie nelegálneho dovozu cigariet v Michalovciach

Bratislava – 05.03.2013: Colníci v Michalovciach našli ďalšie pašované cigarety. Odhalil ich služobný pes.

2. marca 2013 skontrolovali colníci kontrolnej mobilnej skupiny Colného úradu Michalovce na Kyjevskej ulici v Michalovciach podozrivé osobné motorové vozidlo. Nasadený služobný pes cvičený na vyhľadávanie tabakových výrobkov ihneď značil zadné dvere a batožinový priestor. Presne na týchto miestach - za sedadlom spolujazdca našli v igelitke celkovo 4000 ks cigariet zn. JIN LING prikryté textíliou. Všetky cigarety boli v dĺžke tabakového povrazca do 80 mm vrátane, balené v spotrebiteľskom balení po 20 ks, ktoré neboli označené na spotrebiteľskom balení slovenskou kontrolnou známkou.

Boli označené kontrolnou známkou „FOR DUTY FREE ONLY“.
Nelegálna preprava v tomto prípade celkom 4000 kusov cigariet predstavuje finančný únik na daniach vo výške 574,32 €.
Prípad bol vzhľadom na podozrenie z daňového úniku a zo spáchania trestného činu pre porušovanie predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru odovzdaný vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy.
Za takýto trestný čin v prípade preukázania viny hrozí páchateľovi podľa trestného zákona trest odňatia slobody na dobu 6 mesiacov až 3 roky.
Cigarety budú po uplynutí príslušnej lehoty zlikvidované spálením.
Od začiatku roka zaistili colníci v Michalovciach 462 484 kusov cigariet. Finančný únik na cle a daniach prestavuje sumu 62 868,22 €.

(05. 03. 2013)

Archív tlačových správ