Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W4

Nelegálne cigarety pri Haniske

BRATISLAVA – 04.07.2017: Desiatky tisíc nelegálnych cigariet ukryli štyria vynaliezaví pašeráci do nákladného vlaku. Za distribúciu nelegálnych cigariet im hrozí väzenie jeden až päť rokov.

Štyria muži z východného Slovenska si chceli prilepšiť pašovaním nelegálnych cigariet z Ukrajiny. Norbert P. (42) z Maťoviec, Štefan B. (42) z obce Beša a Juraj Ch. (40) a Elemír Č. (48) obaja z Veľkých Kapušian, ukryli 80 000 nelegálnych cigariet do železnej rudy vo vozni nákladného vlaku. Po príjazde tohto vlaku na Slovensko počas jazdy na vlak naskočili. Dvaja z nich cigarety vykopávali zo železnej rudy a hádzali ich popri trati. Keď boli všetky cigarety mimo vlaku, zoskočili z idúcej vlakovej súpravy. Ďalším dvaja ich popri trati zbierali do pripravených áut. Colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy ich zadržali priamo pri čine v katastri obce Haniska, okres Košice.

Celkový finančný únik predstavuje čiastku minimálne 7 823,60 eur.

Vzhľadom na to, že skupina vykonávala činnosť dlhodobejšie, vyšetrovateľ umiestnil všetkých páchateľov do cely predbežného zadržania a v prípade ďalej koná. V prípade dokázania viny hrozí všetkým trest odňatia slobody pre trestný čin porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru podľa § 279 ods. 1, ods. 2 Trestného zákona trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 123 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Poslaním FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac ako 2,66 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(04. 07. 2017)

Archív noviniek