Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W8

Cigarety v obytnom karavane

KOŠICE – 09.07.2015: Košickí colníci odhalili v obytnom karavane viac ako 300 000 nelegálnych cigariet. Cigarety podľa zistení smerovali do Talianska. Únik na daniach je takmer 30 000 eur.

Počas uplynulých dní košickí colníci kontrolovali vozidlá pri obci Milhosť v smere do Maďarskej republiky. Vo večerných hodinách zastavili obytný karavan s českými evidenčnými číslami, ktorého posádku tvoril manželský pár s dvoma deťmi ukrajinskej štátnej príslušnosti. Pri výkone kontroly vozidla aj s využitím služobného psa na vyhľadávane tabakových výrobkov našli úložné priestory s nelegálnymi cigaretami. Tie boli ukryté za umelo vytvorenými prekážkami vo forme stolov a plážových lehátok. Colníci celkovo našli 15 880 spotrebiteľských balení cigariet označených ukrajinskou kontrolnou známkou s obsahom 317 600 cigariet. Pre košických colníkov je toto prvý prípad prepravy nelegálnych cigariet v karavane.

Napriek deklarovanému úmyslu previezť kontraband do krajiny smerom na západ, zistenia skôr nasvedčujú, že cieľovou krajinou malo byť Taliansko. Odhalenie tohto prípadu potvrdzuje dlhodobý trend prepravy neoznačených cigariet vozidlami registrovanými v EÚ.

Prípad je tridsiaty v pôsobnosti mobilných jednotiek Colného úradu Košice od začiatku roka 2015 na trase Poľsko – Slovensko - Maďarsko – Slovinsko - Taliansko. Colníci pri výkone mobilnej činnosti vo vnútrozemí EÚ zabezpečili celkom 416 410 cigariet.

Vzhľadom k podozreniu zo spáchania trestného činu podľa § 279 Trestného zákona prípad ďalej rieši vyšetrovateľ Kriminálneho úradu finančnej správy.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 197 kB; nové okno]

(09. 07. 2015)

Archív tlačových správ