Preskočiť na hlavný obsah

Kontrola čínskych skladov

BRATISLAVA – 23. 3. 2015: Colníci Colného úradu Bratislava v sobotu v ranných a predpoludňajších hodinách kontrolovali sklady na Starej Vajnorskej ulici. Tá je známa ako centrum čínskych skladov. Pri kontrole sa zamerali predovšetkým na kontrolu duševného vlastníctva.

11 skladov na Vajnorskej ulici v Bratislave v soboru skontrolovalo 30 colníkov. V súčinnostnej akcii s cudzineckou políciou sa zamerali na kontrolu tovaru, ktorý unikol colnému dohľadu, teda falzifikáty známych značiek. V jednom z kontrolovaných subjektov bol nájdený tovar podozrivý z porušovania práva duševného vlastníctva a colníci zaistili 120 kusov tričiek – napodobenín značky Abercrombie & Fitch.

Colníci takisto kontrolovali dodržiavanie zákona o elektronickej registračnej pokladnici (ERP) a legálnosť tabaku a liehu v gastronomických zariadeniach. V jednej prevádzke nebol v pokladnici zaregistrovaný vklad v hotovosti (v pokladnici bola hotovosť vyššia o viac než 2 000 eur), colníci preto udelili pokutu na mieste vo výške 1 800 eur.

Príslušníci cudzineckej a hraničnej polície sa zamerali na pátranie po osobách a nelegálnych migrantoch. V týchto obchodoch totiž pracujú prevažne ľudia z ázijských krajín. Počas kontroly boli nasadené aj služobné psy.

Takéto kontroly vykonáva Colný úrad priebežne a bude v nich pokračovať aj v budúcnosti.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 154 kB]

(23. 03. 2015)

Archív noviniek