Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Colníci odhalili nelegálnu prepravu živých teliat

Michalovce – 22. 04. 2015: Colníci kontrolnej mobilnej skupiny Colného úradu Michalovce počas výkonu kontrol na ceste v obci Bracovce, okres Michalovce zistili nezákonnú prepravu živých teliat. Traja občania Rumunska sa pokúsili o prepravu 14 kusov živých zvierat z Poľska do Rumunska bez akýchkoľvek dokladov o preprave, pričom tieto prepravovali v nevhodných podmienkach, ktoré nezodpovedajú európskym smerniciam o preprave živých zvierat.

Colníci Stanice colného úradu Michalovce - centrála 22.4.2015 o 9:30 hod. pri vykonávaní colného dohľadu a daňového dozoru na ceste v obci Bracovce, okres Michalovce zastavili dodávkové vozidlo s rumunskými evidenčnými číslami. Na otázku colníkov, čo vo vozidle prepravujú, vodič uviedol, že živé zvieratá. Nakoľko dodávkové vozidlo zjavne nespĺňalo podmienky na prepravu živých zvierat podľa platných európskych predpisov, colníci si vyžiadali aj prepravné doklady. Prepravujúci nemali žiadne doklady ku týmto zvieratám, uviedli len, že ich kúpili a prevážajú do Rumunska. Prepravovali celkom 14 kusov živých teliat. Tovar smeroval z poľského Krakowa do rumunského mesta Mures.

Colníci v súlade s platnými predpismi na území Slovenskej republiky kontaktovali a prípad odovzdali regionálnej Štátnej veterinárnej a potravinovej správe v Michalovciach, ktorá podľa našich informácií v danom čase rozhodla o vzatí živých zvierat do karantény v okrese Michalovce.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 196 kB; nové okno]

(22. 04. 2015)

Archív tlačových správ