Preskočiť na hlavný obsah

Colníci zaistili viac ako 11 000 párov čínskych topánok

NITRA – 23. 05. 2013: Nitrianski colníci zaistili 4 339 párov topánok, pri ktorých je podozrenie, že ide o falzifikáty značkovej obuvi. Pri ďalších 6 812 zadržaných pároch obuvi je podozrenie, že sú porušené práva majiteľa dizajnu.

Colníci z Komárna a Nitry zaistili počas dvoch dní (17.-18. 5.) pri počas colnej kontroly kontajnera 11 151 párov obuvi dovezenej z Číny. Obuv vykazovala podozrenie, že sú porušované práva na ochranu dizajnu a ochrannej známky.

Nateraz sú falošné topánky uložené v colnom sklade. Ak sa majiteľ tovaru a majiteľ práv na ochranu dizajnu dohodnú – tovar bude zničený pod colným dohľadom. Ak sa nedohodnú, prípad bude riešiť súd. V prípade, že súd právoplatne rozhodne o tom, že zaistený tovar porušuje práva na ochranu dizajnu, môžu byť topánky v súlade s colnými predpismi bezodplatne poskytnuté na humanitárne účely.

V prípade, ak bude preukázané porušenie predpisov v oblasti práv duševného vlastníctva, môže byť právnickej osobe, ktorá sa porušenia dopustila, udelená sankcia prepadnutia tovaru a pokuta podľa rozsahu spôsobenej škody až do maximálnej výšky 132 775,67 eura.

(23. 05. 2013)

Archív noviniek