Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W2

Colníci budú zasahovať priamo pred vašimi očami

Bratislava – 06.10.2017: V sobotu / 7.10.2017 / od 15.00 do 18.00 hod. na Nábreží M. R. Štefánika v Bratislave sa finančná správa predstaví v atraktívnom šate. Návštevníci uvidia zásah tzv.  kukláčov, psi budú vyhľadávať drogy  a  iný pašovaný tovar. 

V pripravených stánkoch si verejnosť bude môcť prezrieť historické uniformy, zbrane, rozličné falzifikáty, ale i chránené druhy rastlín a živočíchov. Priamo na námestí bude pristavené aj vozidlo so  skenovacou technikou. V ňom si návštevníci budú môcť preveriť z akého kovu sú v skutočnosti vyrobené ich šperky. 

Všetci si budú môcť zasúťažiť, vidieť na vlastné oči kynologické ukážky zastavovania pašerákov a ich spacifikovanie. Pripravený bude aj stánok plný falzifikátov a originálnych produktov, ktoré bude možné porovnávať. Záujemcom, ktorí sa budú chcieť odfotiť v colníckej uniforme, na mieste vytlačíme fotografiu na pamiatku. 

Vítaní budú všetci, ktorí si trúfnu odhaliť napodobeniny kabeliek, peňaženiek či parfumov. Colníci budú vysvetľovať, aké chránené druhy rastlín a živočíchov nie je možné z dovolenky privážať ako suveníry. Na námestí bude aj stánok, v ktorom sa bude hovoriť o virtuálnej registračnej pokladnici, ako aj o postupe pri jej registrácii. K dispozícii budú zamestnanci finančnej správy z radov colníkov a daniarov, pripravení zodpovedať všetky dopytované otázky. Programom bude sprevádzať moderátor Slavo Jurko.

Deň colníkov pre širokú verejnosť organizujeme aj vďaka: Eurovea Galleria, IDC Holding, Slovenské združenie pre značkové výrobky, portál psisvet.sk, Televízia Ružinov.

 

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Poslaním FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac ako 2,66 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 200 kB; nové okno]

(06. 10. 2017)

Archív noviniek