Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Colníci medzi deťmi

PIEŠŤANY/BRATISLAVA – 06. 09. 2016: Dynamické aj statické ukážky práce colníkov patria na podujatiach pre verejnosť tradične medzi najatraktívnejšie. Inak tomu nebolo ani na 10. ročníku Dňa ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmi, ktorý sa konal uplynulý víkend v priestoroch Vojenského historického múzea v Piešťanoch. Finančnú správu na ňom reprezentovali colníci z Colného úradu Bratislava.

Stovky návštevníkov prilákal na akciu bohatý program, ktorého súčasťou sú každý rok aj naši colníci. Pri stánku finančnej správy sa zastavovali ľudia, ktorých zaujali ukážky zadržaného tovaru, najmä falzifikátov známych značiek – textilu, obuvi, hračiek či drogérie. V centre záujmu boli aj ďalšie predmety, ktoré colníci v minulých rokoch zachytili z oblasti chránených druhov rastlín a živočíchov. Tie, ktoré sú pod ochranou Dohovoru CITES o medzinárodnom obchode s ohrozenými druhmi voľne žijúcich živočíchov a rastlín z roku 1973 a boli predmetom nelegálneho dovozu, skončili v našich skladoch. V súčasnosti slúžia na prezentačné účely a šírenie osvety medzi verejnosťou, aby bola ostražitá pri dovoze týchto exemplárov alebo výrobkov z nich.

Okrem statickej časti ukázali bratislavskí colníci návštevníkom aj dynamické ukážky – služobný zákrok proti páchateľovi s použitím donucovacích prostriedkov i prácu colného psovoda, ktorý s vycvičeným psom zaznamenal úspech pri hľadaní psychotropných a omamných látok v aute pašerákov. Do ukážky sa mohli zapojiť aj prítomné deti, ktoré nám ochotne „zahrali“ úlohu pašeráka. Nakoniec nášho programu si mohli najmenší návštevníci pozbierať vystrieľané nábojnice.

Na podujatí, ktoré sa konalo pod záštitou Ministerstva obrany SR, sa predstavili vojaci, policajti, hasiči i príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže SR. Verejnosť mala možnosť vidieť rôzne druhy armádnej techniky, vojenských lietadiel, výstroje a výzbroje ostatných ozbrojených zložiek v SR.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 123 kB; nové okno]

(06. 09. 2016)

Archív noviniek