Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Colníci našli pašované cigarety na širokorozchodnej trati

Michalovce – 29. 03. 2014: Colníci na východnej hranici odhalili 120 000 pašovaných cigariet. Boli ukryté v nákladnom vlaku smerujúcom z Ukrajiny do Čiech. Finančný únik na cle a daniach je 16 312,32 eur.

Na železničnom colnom hraničnom priechode v Čiernej nad Tisou odhalili včera colníci nelegálny dovoz cigariet. Tie boli ukryté v nákladnom vlaku, ktorý po širokorozchodnej trati vstúpil na územie Slovenska z Ukrajiny. Náklad smeroval do Čiech. Colníci skontrolovali nákladnú vlakovú súpravy so 71 vozňami s využitím sondážnych tyčí. Počas tejto kontroly odhalili vo vagóne pašované cigarety ukryté pod vrstvou železorudného substrátu. Išlo o cigarety čínskej značky v celkovom množstve 120 000 kusov (600 kartónov), balené v spotrebiteľskom balení po 20 ks, neoznačené slovenskou kontrolnou známkou.

Vzhľadom na podozrenie zo spáchania trestného činu prípad colníci postúpili vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 205 kB; nové okno]

(29. 03. 2014)

Archív tlačových správ