Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Colníci a policajti odhalili pašerákov pri hranici s Ukrajinou

MICHALOVCE – 09. 07. 2014: Colníci a policajti na východnej hranici odhalili pašerákov so 180 000 kusmi pašovaných cigariet. Finančný únik predstavuje 16 920,00 eur.

Dňa 8.7.2014 v poobedňajších hodinách príslušníci kontrolnej mobilnej skupiny Stanice colného úradu Michalovce - centrála v súčinnosti s príslušníkmi Mobilnej zásahovej jednotky Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance a Oddelenia hraničnej kontroly PZ Čierna nad Tisou počas kontroly pri rieke Latorica v katastri obce Boťany zadržali 3 osoby, ktoré prenášali balíky obalené čiernymi igelitovými fóliami. Na výzvu všetci zastali, avšak pri zadržaní kládli aktívny odpor, preto boli voči nim použité donucovacie prostriedky. Po obhliadke blízkeho okolia bolo nájdených celkom 18 balíkov s cigaretami v celkovom množstve 180 000 kusov, balené v spotrebiteľskom balení po 20 ks, neoznačené slovenskou kontrolnou známkou.

Finančný únik bol vyčíslený na 16.920,00 €.

Osoby nemali pri sebe žiaden doklad totožnosti, neskôr sa zistilo, že sa jedná o Jozefa B. a Františka L. z Maťovských Vojkoviec (okres Michalovce) a Štefana F. z Kráľovského Chlmca (okres Trebišov) bez pracovného pomeru, pričom všetci traja sú v podmienečnom treste.

Vzhľadom na podozrenie zo spáchania trestného činu bol prípad postúpený vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy, ktorý všetky tri osoby obvinil z trestného činu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru formou spolupáchateľstva, osoby boli vzaté do cely predbežného zadržania s návrhom na vzatie do väzby, nakoľko trestného činu sa dopustili v podmienečnom treste. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody od 2 do 5 rokov.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 146 kB]

(09. 07. 2014)

Archív noviniek