Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Colnícka špička reprezentovala v zahraničí

BRATISLAVA – 24. 09. 2013: Uplynulý víkend sa zástupcovia finančnej správy zúčastnili na akciách zahraničných partnerských organizácií z Poľska a Česka. Desiatky colníkov boli na dňoch NATO či oslavy Dňa colníkov v Poľsku.

V poľskom meste Przemyśl sa colníci z Michaloviec a Prešova zúčastnili na centrálnych oslavách Dňa colníkov (20.9.- 21.9.). Bratislavský colný úrad a Kriminálny úrad finančnej správy zas predviedli svoje schopnosti v Ostrave na XIII. Dňoch NATO a vzdušných síl Armády ČR.

Obe akcie boli pre slovenských colníkov vítanou príležitosťou nie len na prezentáciu svojich aktivít, ale aj upevnenie priateľských vzťahov so zahraničnými colnými správami.

Colníci z východného Slovenska sa v rámci poľských osláv zúčastnili na konferencii pod názvom Východná hranica EÚ – spoločný cieľ pre spoluprácu a integráciu. Obe krajiny si vzájomne vymenili skúsenosti z činnosti colníkov na úseku hranice s Ukrajinou. Verejnosť si v našom stánku mohla pozrieť zadržané cigarety, tabak či exempláre z oblasti CITES (nelegálne pašované zvieratá a výrobky z nich).

Oslave 20. rokov založenia Českej republiky a vzniku samostatných bezpečnostných zložiek bol venovaný tento ročník Dní NATO. Slovenskí colníci ukázali širokej verejnosti akciu za použitia mobilného röntgenu, ktorý je určený na kontrolu kamiónov. O dramatické okamžiky sa postarala Jednotka služobných zákrokov, ktorá spolu s českými kolegami predviedla prítomným divákom zaistenie nebezpečných delikventov pri páchaní daňovej trestnej činnosti. Na podujatí sa počas dvoch dní zúčastnilo približne 145-tisíc ľudí.

(24. 09. 2013)

Archív tlačových správ