Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Colníci skenovali kamióny – hľadali pašerákov ľudí

BANSKÁ BYSTRICA – 24. 05. 2013: Colníci s políciou kontrolovali kamióny na cestách. Počas akcie, ktorá bola zameraná na odhalenie nelegálnych prevádzačov, skontrolovali viac ako 220 kamiónov. Kontrolu vykonávali pomocou špeciálneho mobilného skeneru. Nelegálni migranti neboli zadržaní.

Kontrola sa začala v stredu (22. 5. 2013) o 7,00 ráno na benzínovej pumpe pri obci Radzovce. Počas noci bol skener aj s hliadkou v Detve na autobusovej zastávke. Druhý deň kontroly (23. 5. 2013) bol skener do 19,00 hod opäť pri Radzovciach. Počas kontroly policajti pátrali okrem migrantov aj po odcudzených motorových vozidlách, zbraniach či drogách. Colníci sa počas kontroly na prepravu nelegálneho tovaru.

Akcia bola založená na kontrole nákladných motorových vozidiel na ceste od bývalého hraničného priechodu v Šiatorskej Bukovinke smerom do vnútrozemia Slovenskej republiky a vozidiel v smere od mesta Lučenec na Zvolen. Zastavené kamióny preskenovali a u vodičov skontrolovali pravosť a platnosť cestových dokladov.

(24. 05. 2013)

Archív tlačových správ