Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 14

Colníci strieľali !!!

PREŠOV – 08. 09. 2017: Cemjata sa po roku opäť stala dejiskom rezortných majstrovstiev Finančnej správy SR v praktickej combat streľbe. Išlo už o jubilejný XV. ročník, ktorý sa uskutočnil pod taktovkou Colného úradu Prešov a odborárov. Zároveň ide už o III. ročník s medzinárodnou účasťou, kde pozvanie na zmeranie síl s domácimi súťažiacimi tento rok prijali aj colníci z Česka, Maďarska, Poľska, Rakúska, Litvy a Estónska. 

Cemjata sa v posledných rokoch stala miestom, kde sa každoročne v septembri sústredí najväčší počet strelcov na m2 na Slovensku. Osvedčená strelnica neďaleko Prešova, prilákala colníkov zo všetkých kútov Slovenska. Na východ Slovenska si to namierilo aj 19 strelcov z Česka, Maďarska, Poľska, Rakúska, Litvy, a Estónska. Na dodržiavanie pravidiel súťaže dozerali okrem colníkov aj nezávislí rozhodcovia - členovia streleckého klubu CONDOR Prešov, ktorí viedli aj evidenciu dosiahnutých výsledkov. 

Na streleckú súťaž sa kvalifikovalo 83 účastníkov, z toho 17 žien. Zástupcovia colných úradov, Finančného riaditeľstva SR, Kriminálneho úradu finančnej správy a colníci zo zahraničia vytvorili spolu 16 družstiev. Svoje sily si zmerali v šiestich náročných parkúroch, kde sa striedali pozície streľby v stoji, kľaku a na pohybujúceho sa páchateľa. Strelecká pripravenosť zúčastnených strelcov bola najviac preverená na parkúre č. 1 a 6, kde bola pri streľbe použitá kombinácia zbraní a to automatická puška, brokovnica a pištoľ.

Zaslúžené víťazstvo si z Cemjaty odniesli len tí najzručnejší, ktorým ocenenie v podobe víťazného pohára odovzdal riaditeľ Colného úradu Prešov pplk. JUDr. Vladimír Pirník. 

Výsledky XV. ročníka rezortných majstrovstiev finančnej správy v praktickej combat streľbe

Domáca súťaž:

Ženy:

 1. Magdaléna Šestáková (CÚ Michalovce)
 2. Ivana Berezňaninová (CÚ Michalovce)
 3. Martina Gregorcová (CÚ Banská Bystrica)

Družstvá žien:

 1. CÚ Michalovce (Magdaléna Šestáková, Ivana Berezňaninová, Miroslava Berezňaninová)
 2. CÚ Prešov (Martina Pasierbová, Natália Fatulová, Katarína Sučková)
 3. CÚ Banská Bystrica (Martina Gregorcová, Elena Vávrová, Barbora Bodorová)

Muži:

 1. Ján Fukács (CÚ Banská Bystrica)
 2. Raduslav Matuský (KÚ FS)
 3. Ladislav Kamenský (CÚ Žilina)

Družstvo mužov:

 1. 1. CÚ Nitra a CÚ Bratislava (T. Suchovský, F. Kessi, R. Hervay)
 2. 2. CÚ Banská Bystrica (Ján Fukács, Ján Kubinec, Ivan Rojík)
 3. 3. FR SR (M. Tužinský, P. Šimonek, M. Kmec)

Medzinárodná súťaž: 

Muži jednotlivci:

 1. Bernhard Ortner (Rakúsko)
 2. Aleksander Romaš (Estónsko)
 3. Josef Bajer (Česko)

Muži družstvá:

 1. Slovenská republika (Ján Fukács, Radovan Matuský, Ján Kubinec, Marán Martiček)
 2. Maďarsko (István Ordog, Zoltán Szabados, Gábor Miskolci)
 3. Česko (Josef Bajer, Martin Štepánek, Tomáš Dvořak)

Pohár najlepšieho strelca v praktickej combat streľbe:

István Ordog (Maďarsko)

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 210 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Poslaním FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní, ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac ako 2,5 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(08. 09. 2017)

Archív noviniek