Preskočiť na hlavný obsah

Colníci zaistili nelegálny lieh

KOŠICE – 24.4.2013: Košickí colníci zaistili vďaka policajnej „naháňačke“ nelegálny lieh. Vodič motorového vozidla Volkswagen Sharan s poľskou štátnou poznávacou značkou havaroval dnes pri obci Smižany (okres Spišská Nová Ves). Pri nehode bol zistený náklad vozidla – neznáma tekutina, pri ktorej bolo podozrenie, že by mohlo ísť o lieh alebo minerálny olej. 

Vo vozidle našli 46 dvadsaťpäťlitrových bandasiek, o ktorých poľský vodič tvrdil, že je v nich riedidlo. Zápach neznámej tekutiny však naznačoval, že by sa v bandaskách mohol nachádzať lieh. Prvé skúšobné meranie potvrdilo 91 % objemovej koncentrácie danej tekutiny. Či sa v bandaskách skutočne nachádzal lieh definitívne určí až Colné laboratórium colnej sekcie Finančnej správy SR. 

Pokiaľ by sa preukázalo, že ide o lieh, predbežné výpočty určili jeho hodnotu na 14.749 eur a únik  na spotrebnej dani by predstavoval približne 11.000 eur.

Vodič vozidla utrpel pri nehode ľahšie zranenie a v sprievode príslušníka Policajného zboru SR ho ošetrili v nemocnici. Vypočúvať ho budú na Dopravnom inšpektoráte v Spišskej Novej Vsi a následne ho zaistia colné orgány, aby podal vysvetlenie a urobil všetky úkony potrebné pri daňovom dozore.

(24. 04. 2013)

Archív noviniek