Preskočiť na hlavný obsah

Colníci zaistili nelegálny rezaný tabak

MICHALOVCE – 27. 5. 2013: Colníci z Michaloviec zaistili viac ako 5 ton nelegálneho rezaného tabaku. Bol ukrytý pod sušenými tabakovými listami. Predbežná škoda na cle a daniach je vo výške 449 110,56 eur.

Dňa 24. 5. 2013 vo večerných hodinách kontrolovali colníci na hraničnom priechode Vyšné Nemecké kamión, ktorý mal prevážať sušené tabakové listy. Nakoľko reálna váha sušených listov nesúhlasila s váhou uvedenou v dokladoch, colníci vyložili celý kamión a skontrolovali každú jednu krabicu.

Kontrolou zistili, že kartóny sú sušenými listami naplnené len do polovice (vrchná časť). Druhá polovica (spodná časť) je nelegálne dovezený rezaný tabak, pripravený na výrobu cigariet.

Colníci otvorili 519 kartónov, v ktorých bolo nelegálne ukrytých 5 014 kg rezaného tabaku. Bulharský tabak smeroval z Ukrajiny na Slovensko a podľa dokladov mal skončiť vo firme v Košiciach.

Vzorky rezaného tabaku je momentálne v colnom laboratóriu, kde určujú druh a zloženie. Sušené tabakové listy boli riadne zdanené a vrátia sa majiteľovi.

V prípade nie je zatiaľ nikto obvinený, čaká na vyšetrovateľa.

(27. 05. 2013)

Archív noviniek